مرکز سفارشات تلفنی
مقالات
/
مقالات فروشگاه پروتئین 2015
/

در زمان فریز کردن انواع گوشت به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید

date_range
17 دی 1400
visibility
1267

اگر شما از آن دسته بانوانی هستید که برای آشپزی حسابی وقت میگذارید و همیشه از مواد غذایی تازه استفاده میکنید و یا اینکه از آن دسته زنان شاغل هستید که فرصت کافی برای خرید و استفاده از گوشت تازه برای پخت و پز نداشته و مجبورید سر فرصت خریدتان را کرده و مواد را برای و عدههای آینده فریز کنید ، بهتر است بدانید که روشهایی برای این کار وجود دارد که تازگی و سلامت این مواد را کاملا حفظ خواهد کرد. ما در این مقاله از 2015 بهترین فروشگاه خرید گوشت در مشهد نکاتی درباره فریزکردن گوشت مرغ ، ماهی و گوشت قرمز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

گوشت مناسب خریداری کنید

بهتر است در زمان خرید به تازه بودن گوشت دقت کنید ، هم چنین این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که باید کم چرب باشد هر چی چربی آن به حداقل برسد کیفیت بهتری دارد. در زمان فریز کردن حتما پاک شده و کاملا تمیز باشد. معمولا مواد گوشتی تمیز شده و بسته بندی شده که یخ زده نباشد را همه ما ترجیح میدهیم ، زیرا میدانیم که تازهتر است، پس بهتر است اگر قیمت بالاتری هم داشت انتخاب ما موادپروتئینی تازه باشد.

فریز کردن

چون مواد گوشتی یخ زده ممکن است زمان طولانیتری قابل مصرف باشند اما تازگی لازم را ندارند. برای انتخاب انواع مختلف گوشت قرمز و گوشت سفید مثل مرغ و ماهی باید به دقت به رنگ، بو و وضعیت ظاهری آن توجه کنیم، زیرا رنگ گوشت سالم و تازه باید صورتی کم رنگ بوده و تیره نباشد، بدون کبودی باشد، بنفش رنگ نباشد. همچنین انواع گوشت سفید باید رنگی بین صورتی و سفید داشته باشند. 

در زمان خرید ماهی به نکات زیر دقت داشته باشید

فلس‌های موجود روی پوست ماهی از شفافیت لازم برخوردار باشند. از سفت بودن پوست روی ماهی و همچنین بوی آن اطمینان حاصل فرمایید. در صورتی استشمام بوی نامناسب از ماهی، مرغوب نبوده و انتخابی مناسب برای خرید نمی‌باشد. همه این موارد باعث میشود ، کیفیت و ارزش غذایی آن در زمان فریزکردن حفظ شود.

نکته: گوشت هرچه تازه‌تر باشد، زمان کمتری برای پخت نیاز دارد. 

نکته: فریزکردن مواد غذایی گوشتی باعث توقف فعالیت آنزیمهای موجود درگوشت و باعث توقف فعالیت باکتریها ، کپکها، قارچها میشود.

گوشت را شست و شو دهید

بعد از خرید باید به دقت گوشت را تمیز کنیم. منظور از تمیزکردن، جدا کردن چربیهای گوشت قرمز، جداکردن پوست در گوشت مرغ و درباره ماهی ، تمیزکردن فلس و شکم ماهی و خالی کردن مواد اضافی درون بدن ماهی است. مرحله بعدی شست و شو گوشت است. برای شستن باید از آب ولرم استفاده کرده تا به بافت و کیفیت مواد گوشتی آسیب نرسد. 15 الی 20 دقیقه باید صبر کنیم تا آب مواد کاملاً گرفته شود.

فریز کردن گوشت

در مرحله بعدی بسته به نیاز خود میتوانیم مواد گوشتی را قطعه قطعه کنیم، مثلا اگر گوشت برای پخت خورشت خریداری شده باشد، آن را به قطعههای کوچکتر تقسیم خواهیم کرد. بهتر است مرغ به شکل قطعهشده برای کباب و جوجه کباب یا قیمه شده تقسیم نشود. برای بستهبندی  از کیسههای ضخیم پلاستیکی یا کیسههایی استفاده کنیم که ایجاد خلاء میکند. این نوع کیسهها ، همان کیسههای در زیپدار هستند که با بستهشدن هیچ هوایی داخل آن باقی نمیماند. نبودن هوا باعث میشود کیفیت و ارزش مواد غذایی ماده بهتر حفظ شود. هر بسته را بنا به نیاز خود آماده کنید و به هیچ وجه بستهایی که از فریزر بیرون میآورید را دوباره به فریزر باز نگردانید. و یا با بسته بندی خریداری شده در فریزر قرار ندهید. پلاستیک روی بسته بندی‌های خریداری شده بسیار نازک است و مناسب فریزر نیست و باعث آلوده شدن مواد غذایی میشود.

تاریخ بنویسید

در زمان بسته بندی مواد غذایی گوشتی و غذاهای دریایی تاریخ بسته بندی را بر روی محصول درج کنید

این نکنه را همیشه در نظر داشته باشید که ما نمیتوانیم مواد را به صورت نامحدود در فریزر نگهداری کنیم، زیرا ارزش غذایی و کیفیت آن از بین میرود، معمولا مدت ماندگاری هر محصول بر روی آن درج میشود ، درزمان خرید به این نکته دقت لازم را بفرمایید.حداکثر زمان نگهداری گوشت قرمز 3 ماه و ماهیهای بدون چربی 4 تا6 ماه است . 

یخ زادیی مواد گوشتی 

برای اینکه به مواد غذایی فریزری آسیب نزنیم بعد از خارج کردن از فریرز به هیج‌وجه نباید آن را در مایکروفر و یا در آب گرم قرار دهیم‌، برای یخ زدایی می‌توانید مواد را در آب سرد قرا داده و هر نیم ساعت آب آن را عوض کنید.در این روش نباید مواد گوشتی خود را از کیسه پلاستیکی خارج کنیم.

از پاشیدن نمک بر روی مواد گوشتی برای تسریع در یخ زادیی اجتباب کنید، زیرا این کار باعث خرابی و از بین رفتن ویتامین‌ها و املاح مواد غذایی و پایین آمدن و از بین رفتن ارزش غذایی می‌شود.

در یخ‌زدایی با مایکروفر این امکان وجود دارد که مواد غذایی ما نیم‌پز شود. در صورتی که مجبور به این کار شدید به دستورالعمل آن بسیار دقت کنید. معمولاً تغییر دمای ناگهانی برای مواد غذایی باعث از بین رفتن مواد مغذی آن‌ها می‌شود. برای یخ‌زدایی نکات بسیار مهمی وجود دارد که همه آنها باید با دقت رعایت شود، زیرا رعایت‌نکردن آنها به منزله این است که ما تمام ویتامین‌ها‌ی مواد غذایی را به دست خود از بین می‌بریم.

فروشگاه آنلاین پروتئینی 2015

فروشگاه آنلاین پروتینی 2015 و  مرکز سفارشات تلفنی 2015 3 یار و همراه شما برای تجربه خریدی آسان و لذت بخش در خرید محصولات پروتئینی میباشد. ما در این مقاله شما را نگهداری گوشت بعد از خرید آشنا می‌کنیم ، اگر چه در دنیای امروز که دسترسی به همه چیز بسیار آسان است ، بهتر است همیشه از مواد تازه استفاده کنیم و در حد نیاز خرید کنیم که نیازی به فریز کردن و نگهداری بلند مدت مواد غذایی نداشته باشیم ، چون همه ما به امرواقفیم که این موضوع موجب از بین رفتن ویتامین و مواد مغذی آن می‌شود ، ما در این بحث می‌کوشیم تا روش‌های صحیح فریز کردن را آموزش دهیم.

ما در مجموعه فروشگاه آنلاین پروتئینی 2015 با آماده‌سازی بهترین محصولات و تازه‌ترین محصولات بر روی سایت این اطمینان خاطر را به شما می‌دهیم که برای خرید از سایت با آسوده خاطر بودن قدمی در راه سلامتی خود و خانواده برداشته‌اید .