مرکز سفارشات تلفنی
مقالات
/
مقالات فروشگاه پروتئین 2015
/

آشنایی با پروتئین خام و نکات مصرفی آن

date_range
16 دی 1400
visibility
1771

پروتئین خام چیست؟

پروتئین‌ها به عنوان بزرگترین درشت مولکول‌های موجود در بدن از مهمترین اجزای بدن هستند که نقش‌های بسیار حیاتی و مهمی دربدن دارند. این مواد از توالی زنجیره‌های آمینواسید تشکیل شده‌اند که بر اساس نوع پروتئین‌، تعداد این آمینو اسیدها می‌تواند تا چند هزار نیز برسد‌. پرو‌تئین‌ها طبق حضورشان فعالیت و عملکرد متفاوتی دارند‌. از جمله این وظایف می‌توان فعالیت آنزیمی به منظور کاتالیز فرآیند شناسایی میکروب‌ها و سلول‌های سرطانی‌، انتقال موادی مانند گازهای تنفسی و سیگنال‌های تنفسی اشاره کرد

علاوه بر این ، پروتئین‌ها مواد مغذی اصلی هر سلول زنده هستند که در ساختار آنها کرین ، هیدروژن و اکسیژن ، ازت و گاهی گوگرد نیز موجود است. پروتئین‌ها مسئول اعمال گوناگونی هستند.

برای آشنایی بیشتر شما با پروتئین‌ها ما درباره منابع غنی پروتئین و هرآنچه پروتئین دارد شما را آشنا می‌کنیم .

پروتئین‌ها یکی از پیچیده‌ترین مولکول‌ها در سلول بدن هستند که می‌توانند شامل 50 تا 2000 آموینو اسید از جمله 20 آمینه اسید ضروری بدن را درارا باشند، تاکنون 10 هزار نوع پروتئین در بدن انسان شناسایی شده است ، این در حالی است که یک تریلیون پروتئین در جهان قابل شناسایی است.هر آنچه در بدن ما رخ می‌دهد معمولا نقش پروتئین‌ها‌ست، زیرا در خون نقش حمل اکسیژن را دارد. در بافت‌ها وظیفه ساخت و ترمیم آنها را داد.نقش مهمی در ساختن بافت عضله‌، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها و تقویت آنها برعهده دارد. هم چنین در صورت کمبود پروتئین ناخن‌ها و پوست شما دچار مشکل می‌شود.

از نظر علم تغذیه پروتئین‌ها پروتئین‌ها سومین ماده مغذی برای ادامه حیات انسانها به شمار می‌روند.آنتی بادی‌هایی که برای جلوگیری بیماری در بدن انسان ساخته می‌شود و از عفونت‌ها جلوگیری می‌کند وظیفه‌ایی است که برعهده پروتئین‌ها است. علاوه بر این پروتئین‌ها وظیفه انتقال سیگنال‌های بین سلول‌ها را، بافت و اندام‌ها را دارند.

میزان نیاز بدن به پروتئین‌ها

میزان مصرف پروتئین برای افراد متفاوت است و بستگی به شرایط فیزیکی‌، فعالیت و وزن شخص دارد. اما برای افراد معمولی مصرف روزانه 14 گرم تا 2 گرم پروتئین به ازای هر کیلو وزن بدن توصیه می‌شود. البته برای ورزشکارانی که در سطح حرفه ایی ورزش می‌کنند. این میزان افزایش پیدا می‌کند. 

به طور مثال اگر شما آدم تحرکی هستید و وزن شما 70 کیلو گرم است روزانه بهتر است 70 گرم پروتئین مصرف کنید. یعنی برای افردا بزرگسال کم تحرک روزانه یک گرم پروتئین کافی است. ولی معمولا توصیه می‌شود روزانه بهتر است 100 گرم پروتئین را مصرف کنید. و درهر وعده غذایی 30 تا 40 گرم پروتئین را بگنجانید. معمولا این عدد در ورزشکاران به دو برابر افزایش پیدا می‌کند‌. ا ما در نهایت باید بدانیم که مصرف بیش از حد پروتئین باعث پوکی استخوان ف بیماری‌های کلیه‌، افزایش چربی می‌شود.

مقدار مصرف پروتئین برای افراد و سن مختلف

زیر 18 سال :2/1 تا   6 /1 گرم  به ازای هر کیلو‌گرم وزن بدن انسان

19 تا 40 سال :2/1 تا   2 /2 گرم  به ازای هر کیلو‌گرم وزن بدن انسان

65 تا 41 سال :2/2 تا   6 /2 گرم  به ازای هر کیلو گرم وزن بدن انسان

بالای  تا 60 سال :6/2  تا   3 گرم به ازای هر کیلو‌گرم وزن بدن انسان

با افزایش سن نیاز ما به پروتئین بیشتر می‌شود، زیرا بازدهی بدن کاهش پیدا می‌کند و شاهد محدودیت در تحرک  و از دست دادن عضله هستیم و با استفاده از ورزش و پروتیئن می‌توانیم این مشکل را جبران کنیم. به طور میانگین یک تکه استیک 100 گرمی دارای 23 گرم پروتئین و گوشت مرغ دارای 24 گرم پروتئین است. نکته مهم در مصرف گوشت‌ها وجود دارد  آمینو اسیدهای ضروری درون آنهاست به همین دلیل است که پروتئین‌های حیوانی ارزش بالاتری دارند. سینه مرغ معمولا یکی ازمنابع پروتئینی در برنامه تغذیه معرفی می‌شود ، زیرا در 175 گرم پروتئین حاوی 54 گرم پروتئین است. یعنی حدودا در 100 گرم سینه مرغ 31گرم پروتئین خالص یافت می‌شود. که 165 الی 200 کالری انرژی وارد بدن می‌کند که در کنار پروتئین سبزیجات بسیار عالی است، که در صورتی که قصد کاهش وزن دارید بسیار عالی و مناسب است.

منابع پروتئینی کدامند؟

پروتئین را می‌توان در تخم‌مرغ، شیر، گوشت مرغ‌، ماهی‌، گوشت قرمز (گوشت گوساله ، گاو، گوسفند، بوقلمون)، سویا، حبوبات ، و... یافت کرد.

مهم ترین دسته‌بندی پروتئینی گوشتی عبارتند از :

گوشت قرمز: گاو، گوسفند، گوساله، بز، شتر،متدوال ترین مصرف گوشت قرمز هستند.

گوشت طیور: گوشت پرندگانی شامل مرغ‌، بوقلمون‌، مرغابی‌، غاز هستند.

گوشت دریایی: گوشت انواع ماهی‌ها و میگو‌ها در این دسته قرار می‌گیرد.

 توصیه متخصصان تغذیه و پزشکان این است که حتماً در برنامه غذای روزانه در هر وعده پروتئین گنجانده شود. البته افرادی هم هستند که دچار بیماری‌های خاصی هستند که باید کمتر از پروتئین استفاده کنند.

آیا پروتئین سبب لاغری نیز می‌شود

بالا بردن پروتئین معمولا در رژیم غذایی باعث کاهش وزن و ذخیر انرژی می‌گردد‌، زیرا کالری بیشتری جذب بدن می‌شود و شخص نیاز کمتری پیدا می‌کند که کربوهیدارات‌ها استفاده کند.  باعث می‌شود از پرخوری و گرسنگی کاذب جلوگیری شود‌، همه این موارد شما را کمک می‌کند که کاهش وزن داشته باشید‌.

-پروتئین یک اکسیر جوانی و زیبایی

برخی پروتئین‌ها از جمله کلاژن، وظیفه التیام‌بخشی وحفظ خاصیت کشسانی ساختار‌های پوستی و بدن را دارا هستند. بیشترین حجم پروتئین بدن را کلاژن‌ها تشکیل می‌دهند. این ماده تاثیر بسزایی در ساختار پوست و جلوگیری از چین و چروک‌ها دارد. تولید این پروتئین با افزایش سن کاهش یافته و به همین دلیل ما شاهد چین‌وچروک‌ها در میانسالی و کهنسالی هستیم. استفاده ازغذاهای کلاژن‌دار این کمبود را جبران می‌کنند. مصرف پروتئین باعث می‌شود علاوه‌ بر حفظ جوانی پوست، در صورت هرگونه آسیب، بدن ما بتواند آن را التیام ببخشد.
همچنین پروتئین در حفظ زیبایی و جوانی مو، ناخن‌ها، تناسب‌اندام و حتی تقویت عضلات صورت تاثیر دارد.

فروشگاه آنلاین پروتئینی 2015 

فروشگاه آنلاین پروتینی 2015 و مرکز سفارشات تلفنی به منظور خرید گوشت در مشهد 32015 یار و همراه شما برای تجربه خریدی آسان و لذت بخش در خرید محصولات پروتئینی میباشد. ما در این مقاله شما را با پروتئین خام و پروتئین موجود در مواد غذایی مختلف آشنا می‌کنیم‌. تلاش ما درفروشگاه آنلاین پروتئینی 2015 بر این است تا بهترین و تازه‌ترین محصولات پروتئینی را در اختیار شما قرار دهیم.