مرکز سفارشات تلفنی
مقالات
/
آموزش آشپزی
/

طرز پخت خورشت انار مسمای عالی با دستورات 2015

date_range
17 خرداد 1401
visibility
1104

خورشت مسما یک غذای گیلانی پر طرفدار و برای کشور عزیزمان ایران است که در شهر گیلان با رسپی خاصی پخت می شود که ما در اینجا برای شما دستور آن می آوریم و مرحله به مرحله روش طبخ آن را به شما آموزش می دهیم.

برای پخت این خورشت خوشمزه نیاز به خرید مرغ دارید که ما در سایت 2015 ، بهترین و تازه ترین مرغ را داریم که می توانید وارد سایت شوید و و انتخاب کرده، سفرش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. و یا با شماره 32015 در تماس باشید.

و غذاهای متنوع و عالی آماده کرده در کنار خانواده و عزیزانتان نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه خورشت انار مسما

  • سینه مرغ و یا ران مرغ/ 4 تکه
  • پیاز / 1 عدد
  • رب گوجه فرنگی/1 قاشق غذا خوری
  • دانه انار/ یک پیمانه
  • رب انارملس/ 2 قاشق خوری
  • بادمجان/2 عدد
  • آب انار / 2 لیوان
  • زعفران دم کرده /یک دوم فنجان
  • نمک و فلفل سیاه / به مقدار کافی
  • زردچوبه و روغن/ به مقدار کافی
خورشت انار مسما

مراحل پخت خورشت انار مسما

مرحله اول

برای تهیه خورشت انار مسما ابتدا مقداری نمک ، فلفل سیاه، و زردچوبه روی تکه 

های مرغ می پاشیم و آنها را کنار می گذاریم تا ادویه ها جذب گوشت مرغ(خرید مرغ در مشهد) شوند.در ادامه بادمجان ها را پوست می کنیم و به صورت ورقه ورقه خرد کرده و آماده می کنیم.

 مرحله دوم

در این مرحله مقداری نمک روی بادمجان ها می پاشیم و اجازه می دهیم 20 دقیقه استراحت کند تا تلخی آنها گرفته شود و اینکه با این روش بادمجان برای سرخ شده نیاز به روغن کمتری نیز دارد و در ادامه بادمجان ها را آبکشی کرده و با یک دستمال تمیز خشک می کنیم.

مرحله سوم

حالا یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده ومقداری روغن اضافه می کنیم ، پس از اینکه روغن داغ شد، بادمجان ها را به تابه اضافه کرده و به صورت یکدست و بادقت سرخ می کنیم ، از تابه خارج می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله چهارم

در این مرحله مجددا مقداری روغن به تابه اضافه می کنیم ، سپس تکه های مرغ را درون تابه می چنیم و به طور کامل سرخ می کنیم . در ادامه تکه های مرغ سرخ شده را از ماهی تابه خارج کرده و کنار می گذاریم.

انار مسما

مرحله پنجم

در این مرحله از پخت پیاز را به صورت نگینی و ریز خرد کرده ، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم . در ادامه پیاز را به قابلمه اضافه می کنیم. و به خوبی تفت می دهیم تا سبک شود و شیشه های شود.

مرحله ششم

در این مرحله ، در ادامه کار رب گوجه فرنگی را به همراه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زرد چوبه به قابلمه اضافه کرده و چند دقیقه تفت می دهیم تا خامی رب گوجه فرنگی به طور کامل گرفته شود ، سپس مرغ های سرخ شده را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این زمان آب انار را به قابلمه اضافه کرده و درب قابلمه را می گذاریم تا نرغ به مدت 45 دقیقه با حرارت ملایم بپزد . 

در زمانی که تست کردید و از پخت مرغ مطمئن شدید ، در 15 دقیقه پایانی ، دانه های انار را به همراه رب انار به قابلمه اضافه کرده و به آرامی مخلوط می کنیم.

مرحله هشتم

در نهایت زعفران دم کرده را به خورشت اضافه کرده و اجازه می دهیم خورشت به مدت 15 دقیقه دیگر روی حرارت ملایم بماند تا به خوبی جا بیفتد ، در آخر خورشت را در ظرف مناسبی سرو کرده و بادمجان ها را نیز کنار آن می گذاریم . 

و این خورشت خوشمزه را با برنج سرو می کنیم و از خوردن آن لذت می بریم.