مرکز سفارشات تلفنی
مقالات
/
مقالات فروشگاه پروتئین 2015
/

خواص استفاده از گوشت چرخ کرده را بشناسید

date_range
01 اسفند 1400
visibility
2093

خواص گوشت چرخ کرده گوساله

در مقاله های پیشین درباره گوشت قرمز و فواید و مضرات آن صحبت کردیم ، گوشت قرمز را علاوه براینکه می‌توانید ساده مصرف کنید به صورت چرخ کرده نیز قابل مصرف است ، معمولا یک گوشت چرخ کرده خوب مخلوطی است از گوشت گوساله و گوشت گوسفند، که ما در اینجا نکاتی درباره گوشت گوساله ، نحوه چرخ کردن و فواید و مضرات آن می آوریم.

کدام قسمت ها برای چرخ کردن مناسب است؟

  • گوشت درجه یک معروف به کبابی مانند راسته، چرخ نمی شود.
  • گوشت درجه دو معروف به خورشتی معمولا از سردست چرخ می شود.
  • گوشت درجه سه معروف به آبگوشتی چرخ می شود.
گوشت چرخ کرده

در گوشت چرخ کرده از کدام قسمتهای دام نباید استفاده کرد؟

به گفته این محقق ، در برخی از گوشت های چرخ کرده مقداری از چربی های بدن دام با گوشت مخلوط شده و چرخ میشود و میزان چربی افزوده شده به وجدان کاری شرکت تولید و بسته بندی کننده و هم چنین نحوه نظارت بهداشتی ، دکتر دامپزشکی که ناظر فنی بهداشتی شرکت گوشتی بستگی دارد.

ورود گره ها و یا غدد لنفاوی در گوشت چرخ کرده ، ممکن است بعضا به طور ناخواسته اتفاق بیفتد اما اگر سایر اعضا مانند طحال، لوزالمعده یا غدد پستانی به گوشت چرخ کرده اضافه شد تقلب محسوب می شود.که معمولا شرکت های معرف و اخلاق مدار و خوشنام این کار را انجام نمی دهند.

چرا رنگ برخی گوشت ها بیش از اندازه قرمز است؟

در برخی موارد واقعا بخاطر استفاده کامل از گوشت می باشد و گوشت چرخ کرده درصد چربی خیلی پایینی دارد اما در خیلی از موارد که گوشت با قیمت پایین بفروش می رسد معمولا پودر خون و یا مواد رنگی به آن اضافه می شود. که می تواند برای جلب مشتری گول زننده باشد.

مدت زمان مجاز نگهداری از گوشت در یخچال و فریزر چقدر است؟

افزون مواد نگهداره نیز برای افزایش ماندگاری گوشت به صورت قانونی مجاز نیست و به طور معمول گوشت چرخ کرده، در یخچال حدود 72 ساعت یا 3 روز قابلیت نگهداری دارد و مدت نگهداری آن در فریزر بسته به چربی گوشت متفاوت است. 

نکات مصرف گوشت چرخ کرده

گوشت قرمز را نباید زیاد استفاده کرد ، اما زمانی که مزایای فوق‌العاده این ماده غذایی را می سنجیم متوجه می شویم که استفاده از گوشت های گوساله تا چه اندازه لازم و ضروری است.

گوشت گوساله چرخ کرده

چرخ شده گوشت یکی از روش های استفاده از این گوشت های قرمز می باشد.که می توان با آن غذاهای خاص را طبخ نمود.آلاتین یک نوع آمینو اسید می‌باشد که برای این که قند در بدن تولید نماید نیاز به پروتئین از رژیم غذایی دارد. زمانی که بدن به میزان کافی کربوهیدرات دریافت نمی کند، با این که میزان کربوهیدارات در بدن پایین باشد.آلاتین ها سوخت لازم را برای عضله سازی و ادامه تمرینات ورزشی در بدن ما تامین می کنند، که می‌‎توانیم با استفاده و خوردن گوشت چرخ کرده گوساله آلاتین موجود را برای بدن تامین کنید و هم چنین از بافت های عضلانی بدن و جلوگیری از تجزیه شدن ، تا بتوانیم با تولید سوخت، تمرینات سنگین را بهتر و بیشتر انجام دهیم.

چرخ کرده گوساله حاوی پروتئین و پتاسیم است. مواد معدنی موجود در گوشت گوساله بسیار زیاد است ‌ از مواد ضروری بدن که برای بدنسازان و ورزشکاران نیز حائز اهمیت فراوانی است، پتاسیم است که در این گوشت بسیار زیاد وجود دارد. از طرفی اگر فردی در بدن خود با کمبود پتاسیم مواجه باشد شاهد کاهش و کمتر شدن رشد هورمون رشد می شویم.

 برخی از این هورمون‌ها منجر به تحریک عضلات بدن می شوند. از طرف دیگر گوشت قرمز داراری پروتئین فراوان است که در چرخ کرده گوساله بسیار یافت می شود. بطوری که شما در هر 100 گرم گوشت گوساله 22 گرم پروتئین وجود دارد.

گوشت چرخ کرده گوساله حاوی منیزیم و روی 

آنتی اکسیدان های بسیاری در بدن وجود دارند که روی یکی از آنها است. روی نیز همچون ویتامین B6  و گلوتامین منجر می شود تا عضلات در بدن به خوبی رشد کند. زمانی که در برنامه غذایی خود از چرخ کرده استفاده می کنید مقادیر زیادی روی وارد بدن خو می‌کنید.که وارد شدن روی به بدن باعث تقویت شدن سیستم دفاعی بدن می‌شود و رشد و قدرت عضلات افزایش پیدا می‌کند، زیرا روی باعث رشد انسولین در بدن نیز می‌شود که انسولین یکی از اصلی ترین هورمون های اتابولیک در بدن است.

غذاهایی که می‌توان با گوشت چرخ کرده آماده کرد

با این گوشت می‌توان غذاهای مجلسی ، پلویی، نونی و ساده زیادی را درست کرد، کتلت و همبرگر از جمله غذاهای نونی هستند که با گوشت چرخ کرده براحتی میتوان درست کرد.

  1. غذاهای پلویی زیادی نیز میتوان با گوشت چرخ کرده درست کرد.
  2. از جمله آنها میتوان ، لوبیا پلو، عدس پلو را نام برد.
  3. برای پختن غذاهای سریع و ساده نیز کباب تابه ایی گزینه بسیار خوبی است.

غیر از این گزینه ها انواع خورشت و رولت ها را نیز میتوان با این گوشت آماده کرد. برای خورشت ها می‌توانید گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده که آب آن گرفته شده باشد مخلوط کرده و با ادویه هایی مثل نمک و فلفل طعم دار کرده و به شکل توپ هایی کوچک در آورده و در نهایت با پیاز خلال شده سرخ کنید و در انواع خورشت ها استفاده کنید.

چرخ کرده

گوشت چرخ کرده چقدر کالری و پروتئین دارد

با خوردن گوشت آن تقریبا نیمی از پروتئین مورد نیاز روزانه خود را تامین می‌کنید. در یک همبرگر 80 درصدی حدود 20 گرم پروتئین به بدن وارد می‌شود که روزانه نیمی از آن را بدن نیاز دارد ، زیرا میزان پروتئین توصیه شده توسط پزشکان و متخصصان برای متوسط زنان و مردان کم تحرک به ترتیب 46 و 56 گرم است. زیرا پروتئین همانطور که بیان شد یک عنصر درشت مغذی است که برای رشد و ترمیم عضله ، بافت و استخوان ضروری می‌باشد.این ماده به ساخت هورمون کمک می‌کند و هم چنین اکسیژن را به سراسر بدن، از طریق جریان خون می‌رساند، که این ماده می‌تواند یک درشت مغذی مهم برای کنترل وزن باشد زیرا نسبت به کربوهیدارت احساس سیری بیشتری به فرد می‌دهد.

با خوردن زیاد گوشت چرخ کرده به استخوان ها آسیب میزنید

در نظر داشته باشید که مصرف گوشت قرمز را محدود مصرف کنید ، گاهی به افرادی که از پوکی استخوان رنج می برند توصیه می‌شود پروتئین حیوانی کمتری مصرف کنند، یک تحقیق در سال 2017 نشان داد که کم کردن گوشت قرمز ، نوشابه ، دانه های تصفیه شده، غذاهای سرخ شده و دسرها ، باعث بهبود تراکم مواد معدنی استخوان می‌شود که خود این امر باعث کم شدن خطر شکستگی می‌شود.

امیداوریم با نکاتی درباره گوشت چرخ کرده گفته شد، آشنایی بیشتری با این گوشت داشته باشید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید ، برای تهیه گوشت چرخ کرده گوسفند ، گوساله و مخلوط میتوانید وارد سایت2015 شود و یا با همکاران با با شماره32015 تماس حاصل کنید و سفارشات خود را ثبت نمایید.